بررسی ویژگی ها و اتصالات و جوش و اجرای سازه های فولادی

مطالب دیگر:
🔥طرح توجيه فني ، مالي و اقتصادي توليــد نـان فانتـــــزي🔥پاورپوینت اصول سنجش وارزيابي بهره وري نيروي انساني🔥پاورپوینت سازه های پوسته ای و اصول ساخت آنها🔥لامپ ها و باتریها🔥پروژه و تحقیق- آلودگی محیط زیست و راههای مقابله با آن- در 60 صفحه-docx🔥پاورپوینت عيب يابي خودرو با رنگ دود اگزوز🔥پاورپوینت-سمینار ملات واندود و اندودکاری- در 60 اسلاید-powerpoin-ppt🔥گزارش تخصصی چگونگی کنترل رفتارهای نامتعارف و عدم مسئولیت پذیری در دانش آموزان راهنمایی دبیرستان این🔥گزارش تخصصی علاقه مند نمودن دانش آموزان به درس زبان و ادبیات فارسی بوسیله آموزشهای دانش آموز محور و🔥گزارش تخصصی تقویت خلاقیت ادبی و پرورش ذوق هنری دانش آموزان دوره ی راهنمایی تحصیلی با روش های خلاقانه🔥پروژه و تحقیق انواع بتن و نحوه فرآوری و کاربرد آنها در سازه🔥پروژه و تحقیق- اصول اجرای قابهای لغزان در سازه های بزرگ- در 100 صفحه-docx🔥پروژه و تحقیق- بتن خود تراكم و آزمایشات آن- در 60 صفحه-docx🔥پاورپوینت-کرومیت چیست و کاربرد آن در ساختمان چگونه است- در 52 اسلاید-powerpoin-ppt🔥علل بیکاری در ایران🔥لوازم ارایشی🔥اهداف و امکان سنجی تاسیس یک موسسه کامپیوتری🔥میوه ریواس و خواص دارویی آن🔥تحقیق درباره شبکه های کامپیوتر🔥پرورش قارچ های خوراکی
بررسی ویژگی ها و اتصالات و جوش و اجرای سازه های فولادی|30018169|loy
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان بررسی ویژگی ها و اتصالات و جوش و اجرای سازه های فولادی را مشاهده می نمایید.

فرمت فایل: word

تعداد صفحات: 42

پيوند اصطلاحي است كه به انواع آرايش هاي شناخته شده آجرهايي اطلاق مي شود نوع آرايش پيوندها براي ديوارهايي كه بارهاي سنگين را تحمل مي كنند امري اساسي است كه مي تواند تا حد امكان از تخريب سازه جلوگيري كند و براي اجراي درست اين كار بايد پيوند آجري طوري باشد كه بار را به شكلي يكنواخت در تمام طول ديوار پخش كند تا هر بخش از ديوار مقدار كمي از بار را تحمل كند و از انواع اين پيوندها مي توان به پيوند بلوكي، پيوند خاجي، پيوند هلندي، پيوند كله و راسته، پيوند راسته، پيوند كله و غيره اشاره كرد.

در هنگام ديوارچيني بايد به تعدادي نكات توجه كرد كه عبارتند از اينكه رديف راسته با آجر سه قدي شروع شود تا همپوشاني مناسب در رج ها بوجود آيد، آجرهايي كه در داخل ضخامت ديوار قرار

مي گيرند تا حد امكان به صورت كله اي كار گذاشته شود، حتي الامكان از آجرهاي كامل ونشكسته استفاده شود.

آجرها قبل از مصرف زنجاب شوند يعني از آب اشباع شوند، براي داشتن ديواري با مقاومت بيشتر تمامي درزهاي داخلي ديوار در هر رديف كاملاً با ملات پر شود، بايد در هنگام آجرچيني دقت كرد تا بندهاي عمودي در يك خط تراز نباشند.

شاقول كردن

شاقول وسيله‌ايست ساده كه وزنه‌اي مخروطي شكل، معمولاً از جنس برنج يا فولاد كه به انتهاي ريسماني وصل شده است تشكيل مي‌شود. شاقول را براي كنترل قائم بودن ديوارها، بخصوص در گوشه و نبشها استفاده مي‌كنند.

هشت و گير

در محلي كه دو قسمت ديواري بايد به يكديگر وصل شوند لازم است كه محل اتصال آنها را طوري بسازيم كه اتصال آنها كامل و به هم قفل و بست شوند. براي اجراي اين كار انتهاي ديوار اول در محل اتصال را به صورت هشت و گير در مي‌آورند .

ريسماني كردن كار

درزهاي افقي رديفهاي آجري بايد كاملاً بصورت افقي و تراز باشد زيرا افقي بودن هرزه ملاتها و درزهاي افقي علاوه بر افزودن بر استحكام ديوار بر زيبايي آن نيز مؤثر مي‌باشد. براي آنكه بندها كاملاً افقي باشند از ريسماني كه به دو انتهاي كار محكم شده است، استفاده مي‌كنند.

ريسمان را بايد طوري به كار برد كه علاوه بر افقي بودن، به اندازه ضخامت يك آجر به اضافه كلفتي ملات از رديف آجر قبلي بالاتر قرار گرفته و امتداد آن به اندازه 2 تا 3 ميليمتر از لبه كار جلوتر قرار گيرد تا امكان نصب آجرهاي رديف و كنترل آن براحتي صورت گيرد. به اين عمل در بنايي ريسماني كردن كار مي‌گويند

انواع میلگرد

ـ میلگرد های ساده

ـ میلگردهای عاج دار

ـ میلگردها عاج دار تابیده

میلگرد های عاج دار به میلگرد هایی گفته می شود که میلگردهای استاندارد با عاج ها نورد می شود . این عاج ها باعث افزایش چسبندگی و عدم لغزش در میلگردها و بتن می شوند اندازه میلگرد فولادی عاجدار استاندارد با شماره میلگرد مشخص می شود .

شماره میلگرد بر اساس مضربی از 125/0اینچ در قطر اسمی میلگرد است. قطر اسمی میلگرد عاج دار برابر با قطر یک میلگرد صاف هم وزن با آن است .

میلگردهای ضخیم (18 14) بطور معمول کاربرد نداشته و تنها در ستون های با مقادیر فولاد زیاد مورد استفاده قرار می گیرند.

میلگردهای فولادی صاف که اولین شکل می گیرد ها بودند در حال حاضر به عنوان دور پیچ ستون ها و میلگردها ی درز انبساط کار برد داشته و برای ساختن شبکه های میلگرد ساخته می شوند.

ترازسازي سطح براي كار گذاشتن سنگ ازاره

تراز كردن با شمشه چوبي يا فلزي و يا ريسمانكار، با رعايت فاصله و با اندازه برداري از دو طرف سفت كاري به اندازه 5 سانتيمتر براي شمشه گيري انجام مي شود.

سپس به وسيله ملات ماسه سيمان فاصله بين شمشه و سفت كاري پر شده و با ماله و يا كمچه كشيدن يكنواخت، سطح شمشه صاف و تراز شده تا براي كار گذاشتن سنگ آماده شود.

توجه: چنانچه سطح داراي ناهمواري باشد مي توان با گذاشتن گوه چوبي نازك رج اول سنگ كاري را مستقر كرد.