دانلود گزارش کارآموزی رشته کامپیوتر با موضوع طراحی صفحات وب

دانلود گزارش کارآموزی رشته کامپیوتر با موضوع طراحی صفحات وب|30018173|loy
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان دانلود گزارش کارآموزی رشته کامپیوتر با موضوع طراحی صفحات وب را مشاهده می نمایید.

فرمت فایل: word

تعداد صفحات: 157

فهرست

عنوانصفحه

فصل اول 1

تاریخچه وب 2

تاریخچه اینترنت 3

منظور از وب چيست؟ 4

چه کسانی استاندارد های وب را تعيين ميکند؟ 5

وب سایت ها چيستند و چگونه کار می کنند ؟ 7

نگاهی کلی به وب سایت ها 8

انواع وب سایتها 9

طراحي سايت به چه معنا مي‌باشد ؟ 12

طراحی و ارتقا و سايت 14

چگونه ساخت يک وب سايت را آغاز کنیم 17

اهميت رنگ در طراحي وب 21

افزایش سرعت بارگزاری صفحات 24

چطور یک قالب را فارسی کنیم؟ 32

فصل دوم 35

تاريخچه 36

فرمت کلی يک فايلHTML 39

قرار دادن يک تصوير بر روی صفحه 50

طرز ايجاد ليست در HTML 54

فصل سوم 65

مقدمه 66

کاربردهای 67 Flash

متحرک سازي در سايت وب 68

درک و يادگيري اصول پايه اي Flash 69

لایه ها72

جعبه ابزار 74

Frame چيست 78

حالت لايه ها79

عنوانصفحه

لايه هاي ماسك 80

اضافه كردن منحني پيچيده 81

چرخاندن ، کج کردن و تغيير اندازه دادن 82

انيميشن در Flash 84

آوردن عکس در محيطFlash 87

انيميشن Text90

ذخيره سازي فايهاي Flash 92

فصل اول

تاریخچه وب

سال 1989 را می توان مبدأ وب دانست، در ان سال " تیم برنرزلی " عضو انجمن اروپایی محققین فیزیک (CERN) ، پروژه ای را مطرح کرد که هدف آن به وجود آوردن شبکه ای از اسناد و فرامتن ، برای رد و بدل کردن اطلاعات بین اعضای انجمن بود.

درسال 1990 اولین نرم افزار وب با قابلیت نمایش ، ویرایش و ارسال اسناد فرامتن به اعضاء از طریق اینترنت، تولید و بدین ترتیب وب پا به عرصه وجود گذاشت.

در سال 1991 مجلس ایلات متحده قانونی را مبتی بر تأسیس شبکه علمی تحقیقاتی ملی

(National research and Educational Network NREN) از تصویب گذراند، هدف از NREN برقراری شبکه های تحقیقاتی و علمی با ظرفیت و سرعت بالا و اجازه فعالیت های تجاری و تشویق آن در اینترنت بود.

در ژوئن 1993 ، مارک آندرسن و سایر محققین در NCSA یک مرورگر گرافیکی به نام MOSAIC 1.0 را عرضه کردند، که خیلی زود نسخه جدیدی از آن روی ویندوز مایکروسافت قرار گرفت.

در سال 1994 مارک آندرسن از NCSA جدا شده و با جیم کلارک ، شرکتی را بنا نهادند که به زودی مرورگر آن به نام Netscape Navigator که دارای سرعت بیشتری بود، به بازار ارایه شد. این مرورگر ف مورد استقبال بسیار قرار گرفت و شرکت Netscape از رشد بی سابقه ای در صحنه تجاری بر خوردار شد.

بازرگانان و تجار ، که از طریق شبکه " وب " بازارهای چند میلیونی را مقابل خود می دیدند ، با سرعت زیادی به " وب " رو آورده و همگان سعی در اعلان حضور خود در این بستر گسترده کردند.

به زودی اخبار رادیو ، تلویزیون ، مجلات و روزنامه ها انباشته از رویدادهای مربوط به شبکه " وب " شد و اکنون روزی نیست که از یک پیشرفت تازه در خصوص " وب " به گوش جهانیان نرسد.

موج فزاینده مردم جهت ثبت نام در مراکز ارایه خدمات اینترنت ، برای دستیابی به " وب " و گنجینه اطلاعات علمی ، آموزشی و تجاری، بیش از پیش مشاهده می شود.

در اواخر 1996 " وب " و دنیای جذاب آن ، از طریق " تلویزیون وب " ، با سرعت بسیار زیادی راه خود را به درون خانواده ها گشود و امروزه به صورت بخش لاینفک زندگی روزانه ما در آمده است.

تاریخچه اینترنت

وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا در سال 1969 میلادی شبکه ای طراحی کرد تا کامپیوترهای مرکزهایی را که در زمینه مسائل دفاعی تحقیق می کردند به هم ارتباط دهد. این شبکه آرپانت نام داشت.

هدف شبکه آرپانت مبادله اطلاعات در زمینه تحقیقات دفاعی بود. اما کم کم کامپیوتر های دانشگاه های بزرگ ایالات متحده آمریکا به آن پیوسته و از آن برای مبادله اطلاعات تحقیقاتی در رشته های گوناگون علوم استفاده کردند. به تدریج شمار کامپیوتر هایی که از آمریکا و سایر کشورهای جهان به این شبکه پیوستند افزایش یافت. آرپانت در سال 1977 میلادی به اینترنت تغییر نام یافت و در حال حاضر میلیون ها کامپیوتر در این شبکه قرار گرفته اند.

تاریخچه اینترنت در ایران

در سال 1372 هجری شمسی ایران نیز به شبکه اینترنت پیوست. نخستین رایانه ای که در ایران به اینترنت متصل شد مرکز تحقیقات فیزیک نظری در ایران بود. در حال حاضر نیز این مرکز یکی از مرکزهای خدمات اینترنت در ایران است.

منظور از وب چيست؟

وب شبکه ای است متشکل از تمامی کامپيوترهای دنيا، شبکه ای از شبکه ها

اينترنت، وب، WWW ، web يا World Wide Web همگی يک چيزند

تمامی کامپيوترهای وب ميتوانند با هم ارتباط داشته باشند

کامپيوترهای موجود در وب با کمک استاندارد ارتباطی يا پروتوکل HTTP با هم ارتباط برقرار ميکنند

نحوه کارکرد وب چگونه است؟

اطلاعات وب داخل فايلهائی به نام Web Pages و يا صفحات وب قرار دارنداين فايلها يا صفحات روی Web Server يا کامپيوترهای سرويس دهنده وب ذخيره شده اند برای ديدن صفحات وب از نرم افزاری به نام مرورگر و يا Web Browser استفاده ميشود